Co zjeśc w Krakowie

Dobra włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie bo jest smaczne, sycące i ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej wrażliwi konsumenci próbują mniej znane dania takie jak canelloni, lasagne i desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na elementów: czy restauracja korzysta z włoskich składników, czy w karcie znajdują się również nie tak popularne dania, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków i jedzenie z różnych zakątków Włoch. W najlepszej restauracji poczujemy naturalny smak Włoch.

Kuchnia włoska nie jest trudna, ale to nie znaczy, że że nie jest dobra Z pewnością można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Dobre wina z Włoch

Żadna szanująca się knajpka włoska, która aspiruje do tytułu bycia klasycznym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zapominać trunków. Kolacja w charakterze włoskim z całą pewnością powinien obejmować też trunek. Odrobina czerwonego wina to we Włoszech reguła. Nowa restauracja na mapie Krakowa Najbardziej typowe wina włoskie to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie ciro oraz nuragus z Sardynii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna mieć szeroki zestaw win.

Klasyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć wyjątkowość włoskiego gotowania bez wątpienia trzeba poszukać restauracji, która potrafi przyrządzić nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film