Kondycja w Krakowie przez wyborami

Jednym z globalnych utrudnień w lwiej części miast w Polsce jest infrastruktura drogowa. Polskie województwa nie są przygotowane do tak dużego natężenia korków, jaki został zapoczątkowany przez wzrost ilości pojazdów na polskich drogach. Dlatego główną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie powinno podjąć prawie każda gmina jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i komunikacja miejska to priorytet, jaki pozwoli polepszyć wygodę krakowian a także usprawni całość infrastruktury miasta.

Na tle pozostałych miast, inwestycje drogowe w grodzie Kraka mocno się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak metro powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej oraz rozwój dróg trzeba włożyć dużo środków . Z ważniejszych inwestycji trzeba podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie nitkę autobusów – pierwszą w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w planach miasto przewiduje inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowoczesnych dróg dojazdowych pomiędzy już wybudowanymi drogami oraz remonty już powstałych tras tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie remontów nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto jednak pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i by mieszkało się wygodniej, trzeba cierpliwości.Prezydent miasta Krakowa
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie nowe linie komunikacji, ale również lepszej odporności nawierzchnia jezdni, która będzie lepsza i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów może być ścieralna powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga dodatkowo wielu zmian i nowych pomysłów, aby poruszało się po mieście dobrze. Nie tylko autem, ale też autobusami. Mimo to widać wyraźnie, że całość jest na najlepszej trasie do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.